.:. Concert de fanfara - Forte Fortissimo - Arad 2014 .:.

Friday 17th October 2014

.:. Concert de fanfara - Forte Fortissimo - Arad 2014 .:.

În data de 18.10.2014, ora 9 cu prilejul aniversarii a 20 ani de activitate muzicală a Asociației Forte Fortisimo, la biserica baptistă Renașterea-Micalaca din Arad, va avea loc un concert de fanfară cu participarea de instrumentiști ai asociației Forte Fortissimo.

Vom reveni cu programul complet al concertului.

About the author: Liviu Foltuț
Liviu Foltuț

Sunt un creștin pasionat de muzica, în special muzica ce aduce laudă lui Dumnezeu.
Redactez partituri, în limita timpului disponibil, ajutând lucrarea muzicală a diferitelor formații bisericești. Am contribuit la dezvoltarea aplicației Quick Bible pentru dispozitive cu Android, sau alte programe scrise pentru Android - cărți creștine.
În ultimii 15 ani am scris, sau transcris peste 400 de partituri pentru fanfara în format electronic.

MOTTO:

"Tot ce faceţisă faceţi ca pentru Domnul, nu ca pentru oameni, căci de la Domnul veţi primi plată."
"Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel."